Petek Temizleme

Petek temizleme yapılmadığında kombi tesisatında biriken tortular yüzünden fazla gaz faturası ödersiniz.

İklim Kombi - 6 Mayıs 2022

İklim Kombi

PETEK TEMİZLİĞİ,

Petek temizleme niye gereklidir diye bir soru gelebilir kullanıcıların aklına. Bunun için peteklerin ısıtma sistemi içindeki görevini iyi idrak etmek gerekir. Petekler kombi ısıtma tesisatının en önemli aksamları arasında yer almaktadır. Kombi tarafından pompalanan sıcak su gezinme sırasında peteklerin içinden geçer. Bu geçiş sırasında sıcak su petekleri ısıtır. Isının petekler bu sıcaklığı bulunduğu ortama gönderir. Peteklerden geçen sıcaklığını kaybeden su tekrar kombiye döner. Bu dönüş sırasında su ilk çıktığı sıcaklığı muhafaza edemez kaybeder. Kombu suyu istenilen sıcaklığa ulaştırıp tekrar sisteme gönderir. Bu gönderme işlemi bir pompa ile sürekli olarak devam eder.

Petek Temizleme Ne Zaman Yapılmalı?

Petekler içinde gezinen zaman içerisinde petekler içinde tortular birikmesine sebep olur. Bu tortular neticesinde su gezinmesinde problem ortaya çıkmaya başlar. Kombi suyu ısıtmak için daha fazla enerji harcamaya başlar. Buda yüksek gaz faturaları anlamına gelmektedir. Bu nedenle kombi peteklerini belirli zamanlarda uzman bir kombi servisine temizletmeniz önemlidir.

Petek Temizleme Fiyatları

Petek temizleme fiyatları konusunda sizlere en iyi hizmeti sunan İklim Kombi müşteri hizmetleri hattımızı arayarak gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Profesyonel petek temizleme ekibimiz sizlere hizmet vermek için hazır.

Bu içerik 423 defa incelenmiştir.

Petek Temizleme Sosyal Paylaşım Butonları

Etiketler :
Kapaklı Beyaz Eşya Tamiri Servisi

Kapaklı Beyaz Eşya Tamiri Servisi

Kapaklı beyaz eşya tamircisi, beyaz eşya servisi, bakımı ve onarim hizmetleri veren firmamızda her marka ve model cihazlarınız için hizmet alabilirsiniz.

İkinci El Kombi Satış Montaj

İkinci El Kombi Satış Montaj

Her keseye her bütçeye uygun en seçkin markalardan ikinci el kombi satış ve montaj hizmetleri.

Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz Tesisatı

Ev ve işyerlerinizin doğalgaz tesisatları mühendislerimiz tarafından projelendirilip profesyonel ekibimiz tarafından hayata geçirilmektedir.

Petek Temizleme

Petek Temizleme

Petek temizleme yapılmadığında kombi tesisatında biriken tortular yüzünden fazla gaz faturası ödersiniz.

Kombi Servisi

Kombi Servisi

Firmamız kombi tamiri, bakımı ve teknik servis hizmetleri sunan özel bir kombi servisi olup her marka kombiler için hizmet vermektedir.